Jsou i lidé, kteří mají všechno, co si jenom usmyslí. Ti jsou ale spíše jen vzácnými výjimkami. Většina z našinců na tom tak není a nejednou stačí i jenom málo, aby byl někdo i přesným opakem těch zmíněných šťastlivců.
Kolik je jenom v našich řadách těch, kdo se svými příjmy sice vycházejí, ale není to žádná extra sláva! A kolik je těch, kdo dokonce nemají třeba ani na docela banální věci, na to, co je k normálnímu životu nezbytně zapotřebí! A kdo s tím nedokážou pohnout, nedokážou na tom nic vylepšit, o citelné nápravě ani nemluvě!
Jenže žít je třeba bez ohledu na to, je-li člověku osudem přáno nebo ne. A žít, to znamená i utrácet peníze za věci každodenní potřeby.
Jenže co když někdo takto prostě utrácet nemůže? Co když na to zkrátka nemá ani dostatečné příjmy, ani úspory, na něž by mohl sáhnout? Co když dotyčný žije od výplaty k výplatě, z ruky do úst? Co když dnes a denně zjišťuje, že mu něco citelně schází a scházet mu to bude i nadále?
Je-li tomu tak, často nemá dotyčný na výběr a musí začít uvažovat o nějaké té půjčce. Protože ta by mohla mnohé napravit, ta by mohla pomoci s přežitím krušných časů. K tomu přece půjčky jsou.
Jenže navzdory touze po půjčce nebo vyslovené potřebě si takto přijít k nějakým penězům mají chudí lidé nejednou smůlu. Poskytovatelé půjček přece mají svá pravidla, jimiž se řídí ve snaze zabránit ztrátám, a proto ten ze zájemců, který nemá dostatečné příjmy, registry dlužníků bez záznamu a jiné přednosti, velice často odchází s nepořízenou.
A o štěstí mohou mluvit ti z problematických žadatelů, kteří objeví nebankovní hypotéky. U těchto půjček nehrají horentní příjmy či naprosto čisté registry zase až tak rozhodující úlohu. Tady musí být adept na půjčku v první řadě schopen dát do zástavy nemovitost a musí dokázat splácet. To je tady to hlavní.
A protože má nemovitost kdekdo, kdekdo tu i uspěje. A může si zlepšit svůj neradostný život.